Skip to content

Masaż relaksacyjny

Aby zapomnieć o stresie i zregenerować utraconą witalność warto zafundować sobie masaż.

Masaż relaksacyjny to idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, ciągłe napięcie psychiczne – wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. W takiej chwili dobry masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie, a także jest prawdziwą przyjemnością dla ciała i dla ducha. Masowanie pleców i karku sprawia, że można się w pełni odprężyć, choć na chwilę zapomnieć o kłopotach i nabrać energii tak potrzebnej do codziennego funkcjonowania.

Jak często można korzystać z masażu relaksacyjnego?

Masaż relaksacyjny można wykonywać codziennie. Czas trwania masażu nie powinien być krótszy niż 30 minut i nie dłuższy niż 120 minut. Jest to uzależnione od rodzaju masażu, stanu psychofizycznego osoby masowanej oraz liczby wykonywanych zabiegów.

Wskazania do masażu relaksacyjnego

Masaż relaksacyjny jest szczególnie wskazany dla osób, które żyją w ciągłym biegu, są zestresowane, przemęczone, brakuje im energii. Ta forma spędzania wolnego czasu na pewno spodoba się każdemu. Obecnie jest też bardzo pożądanym prezentem – bony podarunkowe  cieszą się dużym zainteresowaniem.