Skip to content

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

CoolTech®

Bezinwazyjny zabieg redukcji tkanki tłuszczowej

Zabieg jest dedykowany głównie osobom chcącym wymodelować swoją sylwetkę w wybranych obszarach ciała, w których do tej pory trudno im było zrzucić zbędne centymetry.

Tkanki tłuszczowe są ochładzane przez metalowe elementy znajdujące się w środku głowicy i generatory urządzenia CoolTech, które wpływają na szybki spadek temperatury tkanek nawet do – 8 stopni. Podczas zabiegu odchudzania kriolipolizą cały czas monitorowana jest temperatura co sprawia, że pozostałe komórki skóry właściwej nie zostają uszkodzone.

Komórki tłuszczowe przechodzą fazę metabolizmu i są stopniowo usuwane z organizmu. W miejscu obszaru zabiegowego występuje przejściowy stan zapalny (do 24 godzin) niezbędny do procesu utylizacji uszkodzonych komórek, który trwa z reguły od 6 do 12 tygodni.

Przed poddaniem się zabiegowi przy wykorzystaniu zjawiska kriolipolizy za pomocą urządzenia CoolTech zaleca się przestrzeganie kilku zasad:

– ok. 2-3 dni przed zabiegiem dobrze nawodnić organizm, zalecane jest picie dużej ilości wody, do 3l dziennie,
– należy zadbać o lekkostrawną dietę, ograniczyć używki jak kawa, alkohol, ponieważ obciążają one wątrobę,
– do 14 dni od daty zabiegu nie wolno korzystać z solarium ani przebywać długotrwale na słońcu.

Aby wspomóc organizm w utracie zniszczonych komórek tłuszczowych należy pić dużo wody, nie należy opalać obszaru ciała, który został poddany kriolipolizie przez co najmniej miesiąc, nie zalecane jest wykonywanie jakichkolwiek innych zabiegów odchudzających, po ok. 2 tygodniach zaleca się wykonanie drenażu limfatycznego – Endermologia.

 Przeciwwskazania do redukcji tkanki tłuszczowej za pomocą CoolTech:

– niewydolność nerek,
– choroby wątroby,
– problemy z naczynkami,
– ciąża i karmienie piersią,
– zaawansowana cukrzyca,
– choroby nowotworowe,
– problemy skórne,
– korzystanie z solarium lub wystawianie ciała na promienie słoneczne do 14 dni przed zabiegiem,
– krioglobulinemia (skłonność do uszkadzania antyciał w niskich temperaturach)

Zabieg można wykonywać równocześnie na dwóch obszarach (dwie głowice pracują równolegle). Czas zabiegu na danym obszarze to ok. 70 minut. Zabieg na tym samym obszarze można powtórzyć co 45 dni.
Na różnych obszarach co 15 dni. Zalecana ilość zabiegów na danym obszarze: 1-3.