Skip to content

Bezinwazyjne usuwanie „kurzajek”

Bezinwazyjne usuwanie brodawek wirusowych

Borykasz się z kurzajkami na stopach, czy dłoniach, a „domowe” sposoby nie dają skutku? Skorzystaj z profesjonalnej pomocy podologa. Zapraszamy na bezinwazyjne usuwanie brodawek wirusowych nowoczesną metodą keratolizy – bezboleśnie i skutecznie.
Brodawka wirusowa, zwana inaczej kurzajką to niewielka narośl na skórze spowodowana zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Kurzajki charakteryzują się twardą, rogowatą powierzchnią z małą czarną kropką na środku.
Wirus HPV jest wysoce zaraźliwy. Rozprzestrzenia się przez bezpośredni kontakt z zainfekowaną skórą lub pośrednio poprzez np. chodzenie boso w miejscach publicznych takich jak basen czy sauna, dzielenie z chorą osobą ręcznika, czy noszenie butów chorej osoby. Rozdrapanie kurzajki prowadzi do rozprzestrzenienia się wirusa na inne obszary skóry, dlatego często usuwanie kurzajek „domowymi” sposobami lub na własną rękę często prowadzi do pogorszenia problemu.
Chociaż kurzajki nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia osoby zarażonej warto podjąć ich leczenie ze względu na:
– wysoką zaraźliwość wirusa HPV i łatwe rozprzestrzenianie się zmian skórnych,
– bolesność w przypadku kurzajek podeszwowych,
– nieestetyczny wygląd, co może powodować dyskomfort psychiczny i trudność w kontaktach z innymi osobami.
Oddaj się w ręce specjalisty i pozwól sobie pomóc 🙂
Zapraszamy!
  • Pierwsza wizyta to koszt 130 zł za jedną kurzajkę (w tym dostaje się specjalną pastę do stosowania w domu po zabiegu przez cały okres trwania terapii).
  • Za każdą kolejną kurzajkę doliczamy do tych 130 zł – 20 zł (czyli jeśli są 3 kurzajki na stopie, to pierwsza wizyta będzie kosztowała 170 zł za opracowanie 3 kurzajek).
  • Kolejna wizyta odbywa się za ok. 7-10 dni – koszt 80 zł za jedną kurzajkę + 20 zł za każdą kolejną (czyli jeśli są 3 kurzajki na stopie, to kolejna wizyta będzie kosztowała 120 zł za opracowanie 3 kurzajek).
  • Taki cykl powtarzamy do usunięcia zmian.
  • Liczba wizyt będzie zależała od liczby i stopnia zaawansowania kurzajek.
  • Jeśli podczas terapii będzie potrzebne wykonanie opatrunku, to koszt opatrunku to 40 zł.