Skip to content

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Nie musisz czekać kilku lat, aż nieudany makijaż sam zejdzie. Możesz go usunąć lub rozjaśnić najnowocześniejszym laserem przeznaczonym do usuwania makijażu permanentnego.

Nierozsądna decyzja o wykonaniu tatuażu może być cofnięta. Przy pomocy lasera możemy go usunąć i przywrócić równomierny kolor skóry! Usuwanie jest złożonym procesem, o powodzeniu zabiegu decydują kolory tatuażu, jego głębokość oraz cechy osobniczne. Wszystkie odmiany tatuażu (profesjonalne, nieprofesjonalne, makijaż permanentny, powypadkowe zabrudzenia skóry) dają się usunąć w 90%. Do usuwania tatuażu stosujemy Laser Q-Switch Yag najnowszej generacji. Urządzenie posiada certyfikat CE, spełniając międzynarodowe standardy. Laser Nd: Yag Q-switch emituje promieniowanie podczerwone o długości fali 1064 nm. W trybie pracy laser neodymowo-yagowy Q-switch generuje krótkie impulsy (już od 6ns!) o wysokiej gęstości energii.

 

Promieniowanie emitowane przez laser jest niejonizujące, więc nie występuje ryzyko raka lub wzrostu jakichkolwiek nieprawidłowych komórek.
Liczba zabiegów zależy od:

Koloru przebarwienia lub tatuażu
Wielkości
Gęstości zawartego w komórkach skóry barwnika
Typu przebarwienia lub barwnika
Głębokości osadzonego pigmentu
Odcienia skóry (im mniej opalona skóra, tym bardziej bezpieczny, efektywny zabieg i mniejsza tendencja do oparzeń lub przebarwień)
Indywidualnej reakcji układu immunologicznego na działanie lasera

Krótki czas zabiegu znacząco wpływa na komfort pacjenta. Laser nie wywołuje silnego bólu, w związku z czym w większości przypadków praca z nim nie wymaga znieczulenia, ale indywidualne odczucia klientów bywają bardzo zróżnicowane, dlatego opracowywaną część ciała można dodatkowo znieczulić.
Trochę o sposobie działania lasera

Bardzo krótkie impulsy wysoko skoncentrowanej energii światła o odpowiedniej długości fali, kierowane na pigment tatuażu w skórze, pozwalają rozbić pigment na drobne cząsteczki. Cząstki rozbitego pigmentu są na tyle małe że system immunologiczny naszego organizmu bez trudu je usuwa. Proces ten musi być powtórzony kilkukrotnie, a przerwy między zabiegami to od 4 do 8 tygodni. Wydłużenie przerwy między zabiegami nie powoduje cofania się procesu.

Zabiegi usuwania tatuażu stosowane są już od kilkudziesięciu lat jednak dopiero najnowsza metoda którą oferujemy pozwala na usunięcie tatuażu bez większych skutków ubocznych takich jak blizny czy długotrwałe uszkodzenia skóry. W większości przypadków kończy się na delikatnym zaczerwienieniu i minimalnej opuchliźnie, która schodzi w przeciągu kilku dni. Zabiegi są mało bolesne i nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, ból jaki odczuwamy podczas zabiegu zazwyczaj jest mniejszy niż przy tatuowaniu, dodatkowo istnieje możliwość skorzystania ze środków znieczulających zewnętrznych.

Jeśli barwnik znajduje się bardzo głęboko nie zawsze całkowite jego usunięcie jest możliwe. Najtrudniejsze do usunięcia są kolory jasne takie jak pomarańcz, żółty, jasna zieleń, różowy, błękitny. Białego pigmentu nie da się usunąć wcale.
Zalecenia po zabiegu

W ciągu 24 godzin od zabiegu, nie myj miejsca poddanego usuwaniu i chroń je od zamoczenia.
Na drugi dzień można przykładać kostki lodu, żeby zmniejszyć opuchliznę.
Przez kilka dni po zabiegu, skóra powinna być pozostawiona sucha. Należy o nią dbać tak jak o skórę po poparzeniach słonecznych.
W przeciągu 2-3 dni nie używaj na poddanym zabiegowi miejscu żadnych kosmetyków kolorowych.
Przez 7dni 3 razy dziennie przemywaj skórę wodą utlenioną i smaruj ją panthenolem.
Przez kolejne dni miejsce zabiegowe powinno być intensywnie natłuszczane i w żadnym wypadku nie wolno zdrapywać powstałych strupków, ponieważ może powstać blizna w tym obszarze.
Po zabiegu istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia swędzenia, ponieważ skóra przez 2-3 tygodnie ulega łuszczeniu.
Przez 2 tygodnie od zabiegu nie wystawiać tego miejsca na działanie promieni słonecznych.
Przez miesiąc nie można korzystać z sauny, solarium, basenu. Poza tym trzeba zadbać, by na okolice poddane laseroterapii stosować kremy z wysokim filtrem UV.
Po 3 tygodniach skóra jest wygojona. Laser jest bezpieczny dla cebulek włosów i zdrowej skóry – nie rani i nie pozostawia blizn.
W przypadku brwi, od razu po zabiegu włoski jaśnieją, jednak nowe które będą rosły są już w naturalnym kolorze. Po tygodniu od zabiegu można nałożyć hennę na włoski, żeby je przyciemnić.
Po 8 tygodniach od ostatniego zabiegu, można wykonać makijaż permanentny.

Przeciwwskazania:

hemofilia
cukrzyca
ciążą
chemioterapia
rozrusznik serca
choroby skóry
przeziębienie
skłonność do infekcji
zmiany skórne (wirusowe, bakteryjne)
intensywna opalenizna
skłonność do powstawania przebarwień i bliznowaceń
obniżona odporność
wirus HIV
problemy z krzepliwością krwi
przyjmowanie leków psychotropowych, fotouczulających, sterydów

Rozjaśnianie plus korekta źle wykonanego makijażu

W sytuacji gdy wykonano Ci makijaż permanentny zbyt mocny, przerysowany lub niesymetryczny proponujemy stopniowe rozjaśnienie pigmentu lub częściowe jego usunięcie.
Na miejsce starego stworzymy nowy, profesjonalny, odpowiedni dla Ciebie makijaż.