Skip to content

LOMI-LOMI – odprężająco leczniczy masaż hawajski

Lomi lomi nui to masaż całego ciała z wyłączeniem stref intymnych. Zapewnia głęboki relaks i odprężenie, poprawia stan fizyczny i psychiczny. Wykonywany jest dłońmi, przedramionami, łokciami. Intensywność masażu dopasowuje się do potrzeb.

Lomi lomi to rdzenny masaż hawajski, który zaliczany jest do grupy masaży polinezyjskich. Hawajskie słowo LOMI oznacza ‘naciskać, ugniatać, pocierać, jak dotyk miękką łapą zadowolonego kota’, NUI znaczy ‘ważny’. Jego celem jest maksymalne odprężenie i rozluźnienie masowanej osoby. Rozładowuje napięcie mięśniowe, co sprzyja wypoczynkowi i wspaniale poprawia samopoczucie. W tradycyjnym wydaniu masaż ten odbywał się na kamiennym ołtarzu w świątyni i mógł trwać nawet kilka dni. Obecnie masaż lomi lomi nui trwa około 60-120 minut i często nazywany jest masażem kochających rąk.

Wskazania przed masażem

Warto przed zabiegiem skorzystać z toalety. Zdejmujemy z siebie wszystko, łącznie z biżuterią.
Masaż jest poprzedzany rozmową. Nie musimy się zwierzać, ale opowiedzmy o swoich dolegliwościach.

Przebieg masażu

Lomi lomi nui to masaż całego ciała z wyłączeniem stref intymnych. Ręcznikiem przykrywane jest ciało, odsłaniając tylko masowane miejsca. Okolice intymne są cały czas zakryte.
Kładziemy się na stole, który będzie śliski od olejków (co ułatwi masażyście wsuwanie rąk pod nasze ciało). Nic nie powinno nam przeszkadzać ani nas rozpraszać. W trakcie zabiegu słyszymy cały czas głębokie, regularne oddechy. Dzięki nim masażysta dostraja się do nas. W ciągu co najmniej półtorej godziny w pełnym skupieniu wykona dziesiątki precyzyjnych ruchów. Wszystko polega na odpowiednim nacisku na określone punkty i rejony ciała i uruchamianiu po kolei wszystkich stawów – przez obroty, rozciąganie, potrząsanie, zginanie i prostowanie. Wykorzystuje się nie tylko otwarte dłonie i ich poduszki, ale także zgięte palce, opuszki, całą powierzchnię rąk: nadgarstki, przedramiona, łokcie i barki. Terapeuta głaszcze nas nimi, obejmuje, uciska, pociera, muska, kołysze, huśta, unosi na rękach, porusza naszymi nogami i rękami. Ani na chwilę nie przerywa kontaktu z naszą skórą.
Emanuje przy tym życzliwością, nie ocenia nas, lecz obdarza. Czując jego przychylność, sami się otwieramy.

Dusza razem z ciałem

Wracając do domu, czujemy się jak nowo narodzeni. Uwolniliśmy się od stresu, przygnębienia, zmęczenia, nadpobudliwości. Przepełnia nas spokojna radość, mamy poczucie spełnienia, oczyszczenia. Wyostrzyły się nasze zmysły, lepiej pracują mięśnie i stawy. Idziemy lekko i swobodnie. W domu weźmy ciepłą kąpiel, by pomóc dalszemu oczyszczaniu i wesprzeć nasz nowy, pełen akceptacji stosunek do ciała. Dodajmy do wody łyżkę stołową soli lub kilka kropli olejku do aromaterapii.
Pijmy dużo wody mineralnej, która przyspiesza usuwanie produktów przemiany materii.
Popatrzmy w lustro. Na pewno się sobie spodobamy. Człowiek wymasowany czuje się młodszy i zdrowszy i od razu lepiej wygląda. Masaż odpręża i pobudza krążenie, a dobre ukrwienie czyni nas pięknymi. Przekonamy się, że z naszych rysów zniknęły bezwiedne grymasy smutku, zniechęcenia, rozczarowania, zwątpień. Jesteśmy gotowi do działania i rozwiązywania problemów. Lepiej wyczuwamy własne potrzeby, bo odzyskaliśmy kontakt z własną naturą. Teraz możemy troszczyć się o siebie, o to, co dla nas najlepsze – a nie tylko wykonywać obowiązki.

Czas masażu

Czas masażu: 60 – 90 minut.

Prosimy o przybycie 10 minut przed zabiegiem.

Cena masażu Lomi Lomi

Masaż 60 minut: 120zł
Masaż 90 minut: 170zł