Skip to content
Masaż Lomi Lomi Nui

Masaż lomi lomi pozwala na odczucie błogości, relaksu i zadowolenia duszy oraz ciała.
Zapewnia odprężenie i zaspokaja potrzebę kontaktu fizycznego.

To masaż całościowy w pełnym znaczeniu tego słowa. Uzdrawia ciało i duszę. Obniża napięcie mięśni, a także usuwa wewnętrzne blokady. W naturalny i łagodny sposób leczy psychikę, ponieważ w naszych mięśniach, ścięgnach, stawach zapisana jest pamięć dawnych przeżyć i uczuć. Na skutek różnych złych doświadczeń otaczamy się intuicyjnie skorupą, by się chronić przed światem, który jest źródłem naszych cierpień i problemów. Zaczynamy udawać, zamykać się. Poza tym wpojone nam zasady, co wolno, co wypada i co jest możliwe, nierzadko zagradzają nam drogę do szczęścia.

Lomi lomi jest masażem hawajskim, zaliczanym do grupy masaży polinezyjskich.
Zapewnia głęboki relaks i odprężenie, poprawia stan fizyczny i psychiczny. Wykonywany jest dłońmi, przedramionami, łokciami. Intensywność masażu dopasowuje się do potrzeb.
Hawajskie słowo LOMI oznacza ‘naciskać, ugniatać, pocierać, jak dotyk miękką łapą zadowolonego kota’, NUI znaczy ‘ważny’.

Wskazania przed masażem

Warto przed zabiegiem skorzystać z toalety. Zdejmujemy z siebie wszystko, łącznie z biżuterią. Wyłączamy lub wyciszamy telefon.
Masaż jest poprzedzany rozmową. Nie musimy się zwierzać, ale opowiedzmy o swoich dolegliwościach.

Przebieg masażu

Lomi lomi nui to masaż całego ciała z wyłączeniem stref intymnych. Ręcznikiem przykrywane jest ciało, odsłaniając tylko masowane miejsca. Okolice intymne są cały czas zakryte.
Kładziemy się na stole, który będzie śliski od olejków (co ułatwi masażyście wsuwanie rąk pod nasze ciało). Nic nie powinno nam przeszkadzać ani nas rozpraszać. W trakcie zabiegu słyszymy cały czas głębokie, regularne oddechy. Dzięki nim masażysta dostraja się do nas. W ciągu co najmniej półtorej godziny w pełnym skupieniu wykona dziesiątki precyzyjnych ruchów. Wszystko polega na odpowiednim nacisku na określone punkty i rejony ciała i uruchamianiu po kolei wszystkich stawów – przez obroty, rozciąganie, potrząsanie, zginanie i prostowanie. Wykorzystuje się nie tylko otwarte dłonie i ich poduszki, ale także zgięte palce, opuszki, całą powierzchnię rąk: nadgarstki, przedramiona, łokcie i barki. Terapeuta głaszcze nas nimi, obejmuje, uciska, pociera, muska, kołysze, huśta, unosi na rękach, porusza naszymi nogami i rękami. Ani na chwilę nie przerywa kontaktu z naszą skórą.
Emanuje przy tym życzliwością, nie ocenia nas, lecz obdarza. Czując jego przychylność, sami się otwieramy.

Dusza razem z ciałem

Wracając do domu, czujemy się jak nowo narodzeni. Uwolniliśmy się od stresu, przygnębienia, zmęczenia, nadpobudliwości. Przepełnia nas spokojna radość, mamy poczucie spełnienia, oczyszczenia. Wyostrzyły się nasze zmysły, lepiej pracują mięśnie i stawy. Idziemy lekko i swobodnie. W domu weźmy ciepłą kąpiel, by pomóc dalszemu oczyszczaniu i wesprzeć nasz nowy, pełen akceptacji stosunek do ciała. Dodajmy do wody łyżkę stołową soli lub kilka kropli olejku do aromaterapii.
Pijmy dużo wody mineralnej, która przyspiesza usuwanie produktów przemiany materii.
Popatrzmy w lustro. Na pewno się sobie spodobamy. Człowiek wymasowany czuje się młodszy i zdrowszy i od razu lepiej wygląda. Masaż odpręża i pobudza krążenie, a dobre ukrwienie czyni nas pięknymi. Przekonamy się, że z naszych rysów zniknęły bezwiedne grymasy smutku, zniechęcenia, rozczarowania, zwątpień. Jesteśmy gotowi do działania i rozwiązywania problemów. Lepiej wyczuwamy własne potrzeby, bo odzyskaliśmy kontakt z własną naturą. Teraz możemy troszczyć się o siebie, o to, co dla nas najlepsze – a nie tylko wykonywać obowiązki.

Prosimy o przybycie 10-15 minut przed zabiegiem.

Cena masażu 90min.:
170

Cena masażu 60min.:
140