Skip to content

HIFU to najnowocześniejsze osiągnięcie nowoczesnej medycyny estetycznej. Jest to obecnie najefektywniejsza i najskuteczniejsza metoda wykonywania nieinwazyjnego i bezbolesnego liftingu twarzy i ciała, a także niechirurgicznej lipolizy tkanki tłuszczowej. Zabieg daje natychmiastowe efekty odmłodzenia i ujędrnienia skóry oraz znaczące zmniejszenie widoczności tkanki tłuszczowej.

HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) polega na stymulacji skóry za pomocą ultradźwięków o wysokiej częstotliwości generowanych przez specjalnie do tego celu zaprojektowane urządzenie. Poprzez odpowiednie ustawienie można uzyskać wnikanie fal dźwiękowych do skóry na różną głębokość – od 1.5 mm do 4.5 mm dla twarzy i do 13 mm dla ciała. Regeneracja odbywa się tutaj poprzez mikrouszkodzenia tkanek wywołane działaniem ultradźwięków – komórki skóry ulegają uszkodzeniom w procesie termoablacji wywołanej poprzez lokalnie podwyższoną temperaturę.
Ze względu na precyzyjnie ustawioną głębokość penetracji wierzchnie warstwy skóry pozostają nietknięte.

HIFU – efekty

Pierwsze efekty zabiegu wykorzystującego metodę HIFU zauważyć można już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetologicznym. Ze względu na czas regeneracji tkanek, pełne efekty kuracji widoczne będą po 2-3 miesiącach i z reguły utrzymują się one około 1,5 roku. Do głównych efektów zabiegu HIFU zalicza się redukcję zmarszczek, ujędrnienie skóry oraz zmniejszenie wiotkości skóry.

Ponadto:

  • Uniesienie owalu twarzy
  • Lifting obszaru objętego zabiegiem jak owal twarzy, policzki, czoło, brzuch, uda, obszar nad kolanami
  • Wyostrzenie linii żuchwy
  • Redukcja wiotkości podbródka
  • Uniesienie brwi
  • Lifting skóry po odchudzaniu oraz ciąży
  • Spłycenie zmarszczek

Jest to zabieg skierowany również dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na kilkudniowe lub nawet kilkutygodniowe okresy rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych. Po zabiegu HIFU można od razu wrócić do codziennych czynności i oczekiwać efektów.