Skip to content
dietetyka

Dietetyka

CODZIENNOŚĆ MA SMAK

Znaczenie prawidłowego odżywiania jest głębsze, niż zwykło się powszechnie uważać. Obejmuje ono różne aspekty, nie tylko te dotyczące pokrycia zapotrzebowania organizmu na energię i podstawowe składniki odżywcze, ale także wpływ substancji dostarczanych z pokarmem na kondycję psychofizyczną – samopoczucie i wygląd. Badania naukowe dostarczają wciąż nowych odkryć w temacie zależności stanu zdrowia od sposobu odżywiania, w tym odnośnie tzw. chorób żywieniozależnych, jak również korzystnego oddziaływania właściwej diety w sytuacjach występowania predyspozycji genetycznych do niektórych chorób czy w przypadkach istniejących schorzeń, wykazując m. in. przeciwzapalne, przeciwmiażdżycowe, przeciwnowotworowe czy przeciwdegeneracyjne działanie szczególnych składników żywności.

W dzisiejszych czasach obserwujemy z jednej strony przystosowywanie się organizmu ludzkiego w drodze ewolucji do współcześnie dostępnej żywności, również jednak doświadczamy niepożądanych skutków spożywania produktów nieodpowiedniej jakości.

Zapraszamy do skorzystania z szeroko pojętego doradztwa żywieniowego, w ramach którego oferujemy:

  • indywidualną diagnostykę Twoich potrzeb,
  • opracowanie diety dostosowanej do określonych potrzeb, stylu życia i preferencji kulinarnych (ocena i korekta Twojej zwyczajowej diety),
  • określenie wskazań do doskonalenia trybu życia w zakresie zachowań prozdrowotnych,
  • pomoc merytoryczną w byciu świadomym konsumentem (wiedza o technologii produkcji żywności, znaczeniu informacji zawartych na etykietach środków spożywczych i zasadach, którymi należy się kierować przy wyborze produktów).