Dietetyka


CODZIENNOŚĆ MA SMAK

Znaczenie prawidłowego odżywiania jest głębsze, niż zwykło się powszechnie uważać. Obejmuje ono różne aspekty, nie tylko te dotyczące pokrycia zapotrzebowania organizmu na energię i podstawowe składniki odżywcze, ale także wpływ substancji dostarczanych z pokarmem na kondycję psychofizyczną – samopoczucie i wygląd. Badania naukowe dostarczają wciąż nowych odkryć w temacie zależności stanu zdrowia od sposobu odżywiania, w tym odnośnie tzw. chorób żywieniozależnych, jak również korzystnego oddziaływania właściwej diety w sytuacjach występowania predyspozycji genetycznych do niektórych chorób czy w przypadkach istniejących schorzeń, wykazując m. in. przeciwzapalne, przeciwmiażdżycowe, przeciwnowotworowe czy przeciwdegeneracyjne działanie szczególnych składników żywności.

W dzisiejszych czasach obserwujemy z jednej strony przystosowywanie się organizmu ludzkiego w drodze ewolucji do współcześnie dostępnej żywności, również jednak doświadczamy niepożądanych skutków spożywania produktów nieodpowiedniej jakości.

Zapraszamy do skorzystania z szeroko pojętego doradztwa żywieniowego, w ramach którego oferujemy:

  • indywidualną diagnostykę Twoich potrzeb,
  • opracowanie diety dostosowanej do określonych potrzeb, stylu życia i preferencji kulinarnych (ocena i korekta Twojej zwyczajowej diety),
  • określenie wskazań do doskonalenia trybu życia w zakresie zachowań prozdrowotnych,
  • pomoc merytoryczną w byciu świadomym konsumentem (wiedza o technologii produkcji żywności, znaczeniu informacji zawartych na etykietach środków spożywczych i zasadach, którymi należy się kierować przy wyborze produktów).