Cosmelan® jest jedną z najskuteczniejszych kuracji wybielających w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku. Usuwa plamy i przebarwienia w 98%. Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu. Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym. Zabieg zwęża również pory, reguluje wydzielanie łoju oraz stymuluje odnowę kolagenu, co objawia się wyraźnym odmłodzeniem skóry.

Plamy barwnikowe i przebarwienia są problemem rozległym, a ich pochodzenie jest zróżnicowane. Występują najczęściej na twarzy, przedramionach, szyi, dekolcie. Przebarwienia są wynikiem częstego i nadmiernego wystawiania na promienie słoneczne, mogą też występować na podłożu hormonalnym. Terapia Cosmelan usuwa je skutecznie, bez względu na rodzaj i pochodzenia.

Oczekiwane efekty Cosmelan

Terapia Cosmelan usuwa nawet intensywne plamy i przebarwienia skóry, w tym także zadawnione, utrzymujące się od wielu lat. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. Zazwyczaj stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji, w przypadku skóry ciemnej plamy znikają po 8 do 10 dniach. Cosmelan jest bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma. W 98 na 100 przypadków redukuje intensywność plam o 95%. Cosmelan jest połączeniem peelingu chemicznego oraz dermokosmetyków stworzonych specjalnie do tego celu.

Ważne – osiągnięcie dobrego finalnego efektu nie wymaga intensywnego złuszczania.

Właściwie poprowadzona terapia nie wyłącza z funkcjonowania dłużej niż na 3-4 dni. Leczenie przynosi zamierzony efekt bez intensywnego złuszczania ani silnego zaczerwienienia twarzy. Najważniejszym czynnikiem jest dobór odpowiedniego dawkowania preparatu w każdym indywidualnym przypadku, obejmujący m.in. fototyp, rodzaj i wrażliwość skóry, co zagwarantuje doświadczony lekarz. Ze względu na mocne działanie, zabieg Cosmelan 1 nie jest kuracją do wykonywania w domu ze względu na ryzyko wywołania oparzeń chemicznych, skutkujących m.in. zbytnim zaczerwienieniem oraz powikłaniami, nawet w postaci blizn.

Sposób działania

Mechanizm działnia Cosmelanu jest oparty na wykorzystywaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny (barwnika). Kilka z substancji obecnych w Cosmelan działa przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu. Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy) oraz substancje o działaniu keratolitycznym (złuszczającym).